Hlavním a bezkonkurenčně největším bulharským městem je Sofia. Leží daleko od mořského pobřeží, proto bývá často, avšak neprávem, opomíjena. Hned za městem se tyčí pohoří Vitoša, jehož nejvyšší hora Černi vrch dosahuje výšky úctyhodných 2290 m n.m. Toto pohoří je protkané turistickými stezkami, je tak pravým rájem pro všechny příznivce horské turistiky. Dovolená Bulharsko je vždy jedinečná.

Oblíbená dovolená Sofia

V zimě zde můžete využít několik lyžařských středisek a pohoří Vitoša je ideální pro strávení zimní dovolené. Pokud upřednostníte procházky po městě a návštěvu památek, dovolená Sofia vás určitě uspokojí. Po náročném dni si můžete odpočinout v některém z mnoha rozlehlých parků. Jednoznačně nejimpozantnější stavbou a symbolem Sofie je Pamětní kostel Alexandra Něvského s typickou zlatou kupolí, která dosahuje výšky 45 metrů. Nevynechejte ani prohlídku Městského archeologického muzea s rozsáhlou expozicí thráckého a římského umění. Dovolená Sofia vám nedovolí zažít nudu. Nabídka kulturního vyžití je v Sofii opravdu široká.

Další stránka

 

Omlouváme se, ale všechny zájezdy do této destinace byly vyprodány. Vyplňte poptávkový formulář. Dáme vám vědět při uvolnění kapacity, nebo vám doporučíme alternativu!

 

 



 

Další stránka