Většinovou klientelu zahraničních hotelů samozřejmě tvoří ti turisté, kteří cestují v páru, popřípadě s celou rodinou. Těm jsou přizpůsobeny ubytovací kapacity. Co když jen ale naším cílem dovolená pro jednoho? Jednolůžkový pokoj totiž nemusí být vždy dostupný, stejně jako se nemusí vždy vyplatit. Pojďme se společně podívat na možná úskalí toho, pokud se rozhodneme vyrazit sám na dovolenou. Ne vždy je to tak jednoduché, jak si myslíme.

Vyrážím-li sám na dovolenou, je důležitý správný výběr hotelu

Máme-li jasno v konkrétní zemi i destinaci, je třeba zaměřit se na konkrétní hotel. Dříve, než začneme porovnávat cokoliv jiného, je třeba zjistit, zda hotel vyjde vstříc, pokud je naším rozhodnutím vyjet sama na dovolenou. V tomto ohledu mohou přicházet v úvahu dvě varianty. Tou první je samozřejmě možnost ubytovat se samostatně. Pokud je naším cílen dovolená pro jednoho a jednolůžkový pokoj je k mání, máme vyhráno.

Druhá varianta je poněkud komplikovanější, a můžeme se s ní setkat mnohem častěji. Buď jsou všechno jednolůžkové pokoje obsazené, nebo hotel nezná důvod, proč na dovolenou jet sám. V takovém případě zkrátka žádné nenabízí a nám tak nezbývá, než se ubytovat ve dvoulůžkovém. Zde je ale třeba počítat s tím, že druhou postel zkrátka budeme muset zaplatit. Jiné řešení zkrátka není. Mimo sezonu sice může manažer hotelu udělat drobné ústupky a cenu snížit, ale v rámci té hlavní s tím moc nepočítejte.

Zvolená dovolená pro jednoho – jednolůžkový pokoj nemusí být levný

Ani v případě volby jednolůžkového pokoje nemusíme mít vyhráno, jelikož ceny mohou jít až do astronomických výšin. Pokud si spočítáme, kolik dá za dvoulůžkový pokoj pár, a kolik dáme my za jednolůžkový, může se cena lišit třeba jen o 10 procent. Zvláště, je li to dovolená u moře. Jednolůžkový pokoj je zkrátka nevýhodný, jelikož hotely mají dobře spočítáno, že dva lidé více utratí a více vydělají. Proto i dané znevýhodnění v případě sólo cestovatelů.

Pokud se podíváme na konkrétní destinace, kde může být problém sehnat jednolůžkový pokoj, určitě nemusíme chodit daleko. Jednou z nejbližších zemí může být Chorvatsko. Jednolůžkový pokoj je v této lokalitě skutečným unikátem. Problém však dokonce mohou mít také páry, jelikož koncepty ubytovacích kapacit jsou zde jasné – apartmány pro 4 lidi. Může se tedy stát, že i pár může platit za dvě volné, nevyužité postele. Na druhou stranu pozná, jaké to je, pokud hledáte ubytování jednolůžkový pokoj.

Další destinací, která může dělat problémy, je Řecko. Jednolůžkový pokoj bez příplatku sice lze sehnat, ale také platí, že to není nic jednoduchého. Roli hraje hlavně termín, popřípadě i kapacita hotelu. Můžete tedy dopadnout podobně, jako pokud hledáte jednolůžkový pokoj Chorvatsko. Jste nuceni jít do většího a platit za prázdné postele.

Existuje dovolená pro jednoho? Jednolůžkový pokoj lze najít!

Zaměříte-li se na nabídku tuzemských, popřípadě německých cestovních kanceláří, moc vstřícného přístupu nečekejte. Většina z nich totiž cílí na jasně danou klientelu, a to páry a rodiny s dětmi. Rozhodně to není dovolená pro jednoho. Jednolůžkový pokoj sice lze tímto způsobem sehnat, ale více než klasickému hledání se zkuste věnovat poptávce a komunikaci s operátorem, nebo zástupkyní dané CK. Ta může využít svých zkušeností a poradit.

Pokud vás tato možnost neuspokojí, rozhodně nezoufejte. Určitě to pro vás neznamená, že je vám cesta k moři zapovězená. Existuje totiž i jiná dovolená. Jednolůžkové pokoje na ní seženete mnohem snadněji. A jak na to? Ideálně pomocí cesty na vlastní pěst. Díky řadě vyhledávačů letenek, jako je třeba Airixo.com, dokonce lze ušetřit nemalé peníze právě za samotný let do destinací nejenom v Evropě. Druhým krokem je rezervace ubytování prostřednictvím online systémů. Mezi ten celosvětově nejznámější patří Booking.com. Díky němu se dostanete na nabídku hotelů, které cílí nejenom na rodinnou klientelu, ale i na cestovatele, kteří vyrážejí sólo. A co to pro vás znamená? Ž e dovolená pro jednoho a jednolůžkový pokoj rozhodně existuje, a to i za dobrou cenu!

Zdroj obrázku: Pixabay.com