Cestovní kanceláře dnes nabízejí tisíce zájezdů do celého světa. Výběr většiny klientů je jasný, a tak hlavní roli hraje lokalita a poté samotná kvalita hotelu. Ostatně takové zájezdy můžete najít i na našem webu. Jakmile se proklikáte k požadovanému termínu, může nastat problém s tím, že nevíte, jaký pokoj vám je nabízen. Proto si shrneme ty nejznámější varianty, abychom věděli, jaké hotelové pokoje dnes existují a čím se od sebe liší.

Víte, co je promo pokoj?

Tato varianta bývá nejčastější. Rozhodně se ale nenechte zmást názvem, jelikož slovo „promo“ v názvu jasně znamená pokoj horší. Možností, jak vlastně může vypadat, jsou různé. Nejčastěji se jedná o takový pokoj, který je:

  • -Umístěn v horší části hotelu
  • -Jeden z nejmenších v hotelu
  • -Spojen s horším výhledem
  • -Má starý nábytek a vybavení

V tomto směru je na zvážení, zda takový pokoj zvolíte, nebo nikoliv. Při vašem pátrání, co je promo pokoj samozřejmě zjistíte i to, že velmi často je levnější. Výsledná volba už je tedy na vás. Buď obětujete finance a dostanete kvalitnější cimru, nebo vyrazíte na levnou dovolenou spojenou s tím, že pokoj nebude nejluxusnější.

Podobně je na tom i úsporný pokoj

I tento typ pokoje je spojený s nižší cenou. Obecně se jedná o nejlevnější varianty pokojů, které jsou v daném hotelu k dispozici. Je velmi podobný variantě, jako jsou promo pokoje. Pokud ale půjdeme více do hloubky, může být spojen i s nějakou vadou. Může se jednat třeba o pokoj, kde klimatizace nedostatečně chladí, nebo o variantu například nad skladem zboží, kam každý den distributoři zavážejí potraviny do kuchyně. Stejně tak se ale může jednat i o pokoj, kde není k dispozici minibar či fén, ačkoliv v klasických pokojích ho najdeme. Pokud bychom měli volit mezi tím, zda zvolit promo pokoj, nebo úsporný pokoj, rozhodně je lepší jít po první variantě. Cenový rozdíl nebývá tak znatelný a tak přece jenom získáte více.

Nejzajímavější varianta? Rozhodně joker pokoj

Kdo zná karetní hry, ten jistě ví, že slovíčko „joker“ označuje žolíka. A s tím je spjatá i volba vašeho pokoje. Obecně se také jedná o levnější variantu, o které však nelze vždy říci, že je prohrou. Naopak může být i výhrou. Pokud totiž budeme joker pokoj charakterizovat, patří mezi takové hotelové pokoje, které mohou zahrnovat standardní varianty, varianty s výhledem na moře, stejně jako pokoj úsporný, nebo promo. Do poslední chvíle však nevíme, jaký dostaneme.

To ovlivní až personál na recepci, a to třeba dle obsazenosti hotelu, dle vzájemných sympatií, ale třeba i podle výše úplatku, kterou necháte v cestovních pasech. Proto mnoho lidí při přemýšlení o tom, jaké hotelové pokoje zvolí, nejčastěji objednávají právě žolíka. Je levnou variantou a na místě si poté drobným úplatkem zajistí to nejlepší. Výsledná cena je poté nižší, než v rámci klasické objednávky přes CK.

Čím se vyznačují standardní hotelové pokoje?

Ty nejsou ničím výjimečné, jelikož se jedná o klasiku, které má hotel dostatek. Přesto je ale dobré svůj výběr zaměřit na to, zda je k dispozici možnost výhledu do vnitrozemí, nebo výhledu na moře. S tím to může být ještě o něco komplikovanější, jelikož může být nabízen přímý, nebo také boční výhled.

Zde, podobně jako u joker pokoje musíme říci, že většina klientů volí standard, bez výhledu. Až na místě na recepci opět použijí několik osvědčených triků k tomu, aby získali pokoj s výhledem na moře. A to v celkovém součtu samozřejmě za nižší ceny, než kolik by tento příplatek stál u cestovní kanceláře.

Zdroj obrázku: Pixabay.com