Ani katalogy, ani líbivé obrázky na webu. To, co by vám mělo pomoci vybrat ten správný hotel, to jsou recenze hotelů. Jedině díky nim můžete získat objektivní náhled na to, jak daný hotel vypadá a zda budete spokojeni. Pojďme se společně podívat na to, kde je hledat, ale stejně tak se zaměříme také na to, jak je posuzovat a zda se skutečně zakládají na pravdě, nebo se jedná pouze o výkřik nespokojeného hosta.

Kde hledat konkrétní recenze hotelů?

Nejprve si řekněme, kde takové recenze nejlépe hledat. Pokud zůstaneme v tuzemsku, rozhodně je nejlepší volbou jeden z největších prodejců zájezdů u nás. Jak asi mnozí tušíme, máme na mysli recenze hotelů Invia, které nabídnou objektivní pohled primárně tuzemských turistů. Recenze na daném webu jsou samozřejmě rozděleny v rámci jednotlivých hotelů i termínů pobytu a tak se můžete lépe orientovat v tom, co odpovídá skutečnosti.

Pokud chcete i další pohled, můžete zkusit web Holidaycheck.cz. I na něm můžete najít dostatek recenzí. Jeho výhodou je to, že působí celosvětově. Najdete zde tak recenze hotelů nejenom od českých a slovenských cestovatelů, ale i od cestovatelů z celého světa. Přidanou hodnotou je to, že jsou přeloženy do češtiny. Také musíme vyzdvihnout i možnost prohlížet cestovatelské fotografie, a tak se právě tento web dá považovat za jeden z nejobsáhlejších, který vám pomůže udělat si ten správný obrázek o tom, jak by měla recenze hotelu vypadat.

Jaké jsou cizojazyčné možnosti?

Pokud vám není cizí ani světový jazyk, rozhodně je třeba zabrousit na jeden z největších světových webů, které hodnotí jednotlivé hotely, stejně jako lokality a další místa v turistických destinacích. Tím webem je známý TripAdvisor.com. Pokud využijete právě tento server, můžete si udělat jasný obrázek o tom, kam jet. Pozitivní zprávou je, že můžete využít i řazení a tak si vytvořit žebříček hotelů v dané destinaci od těch nejlepších. Můžete tak zvolit třeba recenze hotelů Egypt, kdy vybíráte v rámci celé země, stejně jako i recenze hotelů Hurghada, kdy vybíráte pouze v rámci této konkrétní destinace.

Jak poznat objektivní recenzi?

V první řadě by měla být obsáhlá, jelikož jedině tak si můžete udělat lepší obrázek o skutečném stavu. Pokud se jedná pouze o prázdné výkřiky do tmy, jenom těžko si uděláte obrázek o tom, zda je hotel dobrý nebo špatný. Často se může jednat pouze o se vším nespokojeného klienta, stejně jako člověka z konkurenčního hotelu, který jenom pomlouvá.

Objektivní recenze se pozná také podle toho, že daný cestovatel jenom nekritizuje nebo nechválí, ale objektivně zhodnotí vše, s čím se setkal. Takové recenze hotelů poté mají největší vypovídající hodnotu.

Velkou roli hraje i náročnost hostů

Co je třeba brát v každé recenzi také v potaz, to je i náročnost hostů. Ideálním příkladem může být situace, kdy si člověk objedná nejlevnější tříhvězdičkový hotel, ale očekává od něho luxus, jako v nejdražším pětihvězdičkovém hotelu. Velmi často jsou plné těchto problémů hlavně recenze hotelů Egypt. A to z toho důvodu, že tato destinace je známá tím, že hvězdičková ohodnocení ne vždy odpovídají realitě. V praxi to tedy znamená, že je dobré raději jednu hvězdičku odstranit a získáme objektivnější pohled na danou ubytovací kapacitu.

Je totiž jasné, že když člověk jede do destinace, o které nemá přehled, může být nemile překvapen. Naproti tomu host, který ví, kam jede a co může očekávat, ten by měl být spokojen. A právě to je ukázka možné objektivity a neobjektivity, s jakou se recenze hotelů mohou potýkat.

Hleďte na datum pobytu a historii hotelu

Na co je v recenzích také důležité hledět, to je i období, kdy zde byl host ubytovaný. Ideálním příkladem mohou být ještě nezmíněné recenze hotelů Řecko. Například recenze z doby ekonomické krize ukazují, jak byl personál neochotný a služby na mizivé úrovni. To samozřejmě na celkové objektivitě nijak výrazně nepřidá a tak je dobré brát dané recenze v potaz skutečně minimálně. Nejlepší je hodnotit hotel hlavně podle recenzí z poslední sezony.

S časovým obdobím ale může souviset i historie hotelu. Tedy například to, zda prošel rekonstrukcí. Je jasné, že v době těsně před ní mohly pokoje i společné prostory vypadat velmi staře a opotřebovaně. Příkladem v tomto směru jsou třeba recenze hotelů Turecko. Jelikož ale právě v této destinaci prochází mnoho hotelů obměnami, lze pozorovat, že ti, kteří se již ubytovali v novém, jsou nadmíru spokojeni. A tak budete spokojeni i vy sami.

Zapojte se také

A na co při čtení recenzí hotelů také myslet? Hlavně na to, že danou možnost vytváří každý sám, dobrovolně. Je tedy vhodné po příjezdu domů své hodnocení hotelu také napsat. A to proto, abyste tak pomohli i ostatním, jelikož i vy jste tak mohli využít jejich objektivní pomoci. Dnes to mnoho lidí samozřejmě dělá, což je plus v tom, že hodnocení hotelů lze dnes dopátrat doslova na každý hotel.

Zdroj obrázku: Pixabay.com