Česká letecká společnost Travel Service, a.s. si své místo na nebi po právu zaslouží. Služby poskytované pod obchodní značkou SmartWings Travel Service řadí mezi velmi významné hráče na poli civilního letectví. Nejenže Travel Service letadla během jednoho jediného roku přistanou na více než 300 letištích čtyř kontinentů, ale také se podvozková kola jejich letadel setkají s mnohými mezinárodními letišti opakovaně několikrát do týdne.

Jak vypadá Travel Service letový řád?

Kromě pravidelné letecké přepravy se letecká společnost zaměřuje na provozování charterových letů. Travel Service letový řád je členěn na letní a zimní. Zatímco letním charterovým letům vévodí převážně letoviska ve Středomoří, Kanárské ostrovy, Kapverdy či Spojené arabské emiráty, zimní mrazíky vyhání letadla Travel Service do exotických destinací, jako je Kuba, Dominikánská republika, Mexiko, Venezuela, Jamajka, Keňa, Zanzibar, ale také opět do starých dobrých Spojených arabských emirátů, Kapverd, Egypta a na Kanárské ostrovy. Právě na českém charterovém trhu je Travel Service lídrem a nezanedbatelnou měrou se podílí také na charterových trzích v Maďarsku, Polsku a na Slovensku. Travel Service letenky charterového typu využívají především cestovní kanceláře, ale také mezinárodní firmy či sportovní týmy.

S čím Travel Service nejčastěji létá?

Travel Service na charterové lety vyčlenil především moderní letadla nové generace, a to Boeing 737 – 800

V letadle není sedadlo jako sedadlo, třebaže valná většina z nich si nemá co vyčítat, určitá sedadla jsou pohodlnější a jiná zase strastiplnější.

Jak vybrat správné Travel Service letenky?

První tři sedadla v Boeingu 737-800 mají jisté výhody, ale i nevýhody. Nejvýraznějším atributem předních sedadel je přepážková zeď, které čelíte. Inu uznejte, je vcelku jedno, zda máte před sebou další sedadlo anebo zeď. Přední místa k sezení se vyznačují o něco málo větším prostorem na nohy, ale zase se zde nenachází úložný prostor pod sedadly před vámi, a to jednoduše proto, že se tam žádná sedadla nejsou. Toto však vůbec není na škodu, protože se nemusíte rozčilovat, když se spolucestující před vámi rozhodne sklopit si sedadlo, kterým by vám narušil už tak omezený prostor.

Chcete-li v letadle bojovat proti spánkovému deficitu, na těchto místech klidně můžete, neboť vás žádný náruživý čtenář před vámi nebude vyrušovat světlem z poklidného snění. Výhodu a nevýhodu v jednom představují nedaleké toalety, které sice máte ze všech pasažérů nejblíže a ihned vidíte, zda je obsazeno, či nikoli, takže nemusíte absolvovat dlouhou cestu letadlem, abyste zjistili, že je toaleta obsazena. Na druhou stranu vás může poněkud znechucovat možný zápach linoucí se z těchto míst a bude vám úplně jedno, zda se vám jako prvním dostane občerstvení, neboť na něj možná nebudete mít už ani chuť. Máte-li rádi lidi, toto místo je pro vás jako dělané, neboť z tohoto místa můžete sledovat veškerý šrumec a hemžení pasažérů a stevardů.  Další výhodou je, že se nacházíte ihned u východu, tudíž budete-li pohotoví, můžete být po přistání venku z letadla mezi prvními.

Sedadla ve čtrnácté řadě nejsou top sedadly, ba dokonce patří mezi ty nejméně preferované. Protože ukončují řadu sedadel před východem, mají omezené sklápění.

Třebaže sedadla v patnácté řadě mají rozšířený prostor na nohy, kvůli východu mají omezené sklápění sedadel. Odkládací stoleček je připevněn na opěradle, čímž se opěradla stávají nepohyblivými a zužuje se tím šířka sedadla. Úložný prostor pod sedadlem před vámi zde také chybí.

Travel Service letadla nabídnou i dokonalá místa

Nejlepšími místy k sezení v Boeingu 737-800 jsou ta v řadě šestnáct u nouzového východu, která mají velký prostor na nohy, což ocení zejména dlouháni, sedadlo lze sklápět a odkládací stoleček je připevněn na opěradle. Chybí ovšem úložný prostor pod sedadlem pasažéra před vámi. Tato sedadla mají však jistá omezení. Předně tam mohou sedět pouze osoby natolik fyzicky zdatné, aby v případě vzniku nouzové situace dokázaly plně spolupracovat s palubním personálem, tato osoba by měla být natolik silná, aby dokázala zvednout 27 kilogramů. Sedadla nemohou být obsazena osobami, které potřebují asistenci, tedy dětmi, osobami jakkoli tělesně či mentálně postiženými. Dále nesmí být obsazována osobami pod vlivem alkoholu. Osoby sedící na těchto sedadlech musí ovládat český jazyk.

Co u Smartwings Travel Service nedoporučujeme?

Snad úplně nejhoršími sedadly jsou ta poslední, tedy ta nacházející se v řadě 32, kdy vám požitek z letu mohou kazit toalety ihned za zády a omezené sklápění sedadel.

Zdroj obrázku: Pixabay.com